CZY DIETA I HORMONY POMAGAJĄ, CZY MOŻE PRZESZKADZAJĄ W ODCHUDZANIU?


Jak schudnąć? Jak zachować równowagę zarówno na wadze, jak i w poziomie hormonów? O tym wszystkim już w najbliższym programie ZDROWIE NA ŚNIADANIE, w najbliższą niedzielę , o godzinie 10.20. Zapraszamy do telewizji Republika

Z pozoru wydaję się, że wszystko robisz dobrze – więcej ćwiczysz mniej jesz, ale twoja waga ani drgnie.

To co się dzieje? Co w takim razie robisz nie tak?

Żeby schudnąć, często bardzo mocno ograniczasz ilość zjadanych kalorii. Sprawia to, że organizm zwalnia metabolizm i skupia się na wykorzystaniu energii do pracy najważniejszych organów. Włączasz alarm! Hormony zaczynają szaleć. Takie odchudzanie to jak wkładanie kija w tryby koła zębatego. To bardzo często zaburza pracę układu hormonalnego.

Sprawdź, jak hormony mogą zamieszać w Twoim procesie odchudzania, ale i na twoim talerzu. To jak i co jesz, ma wpływ na twoja równowagę, bądź zaburzenia hormonalne. To jak żyjesz, jaką aktywność stosujesz również przekłada się na twoją gospodarkę hormonalną. Czy zdajesz sobie sprawę, że nie każde ćwiczenia fizyczne pomogą Ci schudnąć. Nawet nie każda pora wykonywania ćwiczeń działa tak samo na spalanie kalorii  – dlaczego?

I jeszcze jedno. Czy wiesz, że mimo nadwagi, nie każdy powinien się odchudzać? Sprawdziłeś stężenie glukozy i insuliny w swojej krwi? A może masz niedobór witaminy D? Co to ma wspólnego z odchudzaniem?

Źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ