Koncert u Wawrzynów: „Ja twym sędzią byłem” na motywach Pasji wg św. Mateusza

Udostępnione przez H. Piotrowska

Jeżeli ktoś odczuwa potrzebę dowodów na istnienie Boga to jednym z nich jest muzyka – powiedział Wojciech Kilar i te muzyczne “dowody” wybrzmiewają w kościołach i salach koncertowych. Chór Rapsodia z Twardogóry pod batutą Heleny Piotrowskiej oraz  z akompaniamentem Roberta Orlikowskiego wystąpi w Niedzielę Palmową (25 marca 2018) o godz. 16:00, w parafii p.w. Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.

Koncert szczególny w szczególnym czasie, bowiem chór Rapsodia wprowadzi nas w Wielki Tydzień Misterium Męki Pańskiej. Usłyszymy 12 utworów i pieśni znanych kompozytorów m. in. „Ja twym sędzią byłem” na motywach Pasji wg św. Mateusza.

Chór parafialny Rapsodia został założony w październiku 1945r.  przez ks. Karola Markiela. Od 39 lat prowadzi go była chórzystka i solistka, Helena Piotrowska.

Misterium Męki Pańskiej nie traktowałabym jako koncert tylko przeżycie duchowe, modlitewne, mówi Dyrygent Helena Piotrowska,

 To jest przedstawienie męki Pana Jezusa od Ogrodu Oliwnego i wszystkiego co działo się dookoła (…)  Nawet jak nikt nie przyjdzie…to nie jest ważne, bo Ojciec Proboszcz obawia się o frekwencję. Nawet jakby nikt nie przyszedł, my mamy taką potrzebę aby wyśpiewać to wszystko i przeżyć jeszcze raz.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ