Policyjna akcja „PASY” na Dolnym Śląsku – wyniki

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons


Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy osoby podróżujące samochodami zapinają pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w pojazdach w sposób prawidłowy. Skontrolowano blisko 2000 pojazdów. Niestety blisko 870 osób – kierowców i pasażerów jechało bez zapiętych pasów.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. W momencie uczestniczenia w wypadku to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania pn. „Pasy” są cyklicznie realizowane przez policjantów na wszystkich drogach województwa. Ich głównym celem jest uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest przewożenie dzieci w sposób nieprawidłowy.

Ostatnia tego typu akcja prowadzona przez funkcjonariuszy 15 marca br. to blisko 2000 sprawdzonych pojazdów. Podczas kontroli drogowych policjanci stwierdzili niestety ponad 870 naruszeń przepisów dotyczących zapinania pasów przez kierowców i pasażerów, w tym 8 przypadków przewożenia dzieci w sposób nieprawidłowy.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ