Poseł Grabowski wystąpił z interwencją do prezydenta Dutkiewicza ws złego stanu wrocławskich dróg

domena publiczna

W związku z licznymi skargami mieszkańców Wrocławia na stan wrocławskich ulic Poseł na Sejm RP Paweł Grabowski wystąpił z interwencją do prezydenta miasta w tej sprawie.  Poseł pyta prezydenta miasta o to kiedy zostaną wyremontowane drogi, które w obecnym stanie faktycznym pozostawiają wiele do życzenia. Na pierwszy ogień mieszkańcy Wrocławia wskazali ulice: Chłodną, Powstańców Śląskich, skrzyżowanie Placu Rozjezdnego z ulicą Kolejową, Jęczmienną,  Długą, Litomską, Poznańską, Leopolda Tyrmanda oraz chodnik przy ulicy Ścinawskiej.  Te miejsca są w fatalnym stanie i czas najwyższy by zająć się tym problemem. Za prawidłowy nadzór techniczny za te kwestie odpowiada Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, który podlega bezpośrednio prezydentowi miasta.

Drogi obfitują w liczne dziury, ubytki i koleiny. Ulice każdego dnia psują się coraz bardziej, ponieważ auta wjeżdżając w dziury naruszają asfalt w pobliżu wyrwy. Dodatkowo w deszczowe dni wyrwy wypełniają się deszczem, co powoduje jeszcze szybsze niszczenie się nawierzchni. Stan faktyczny tych ulic uniemożliwia kierowcom sprawne poruszanie się po nich.

Mieszkańcy Wrocławia są bardzo zaniepokojeni tą sytuacją. Coraz częściej zgłaszają się do Posła na Sejm RP Pawła Grabowskiego z prośbą o pomoc w sprawie naprawy wrocławskich ulic, na co Poseł Paweł Grabowski nie pozostał obojętny. Użytkowanie dróg powoduje liczne szkody, na których koszty skarżą się kierowcy. W krótkim czasie właściciele samochodów poruszający się po wymienionych ulicach muszą wymieniać zawieszenie, ponieważ jest ono eksploatowane przez liczne dziury. Miejmy nadzieję, że prezydent Wrocławia udzieli Posłowi Grabowskiemu odpowiedzi, która natchnie mieszkańców pozytywnie.

„Naprawa dróg jest niezbędna, gdyż wpłynie na bezpieczeństwo i komfort korzystania ze wspomnianych ulic. Tak piękne i zabytkowe miasto jak Wrocław zasługuje na zmiany, których domagają się jego mieszkańcy” – powiedział Poseł na Sejm RP Paweł Grabowski.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ