W 2025 ujrzymy po raz kolejny TWARZ JEZUSA!


W 2025 będziemy mogli po raz kolejny – ostatni raz publiczna prezentacja odbyła się w 2015 roku – obejrzeć Całun Turyński, czyli Prawdziwą Twarz Jezusa Chrystusa – Syna Bożego.

Całun Turyński spoczywa dziś w katedrze turyńskiej w sejfie wypełnionym gazem szlachetnym – argonem. Wystawiany jest na widok publiczny okazjonalnie – w 2010, w 2015 roku, a następna jest prezentacja planowana na 2025. Podczas tych publicznych prezentacji, obraz Jezusa obejrzało ponad milion pielgrzymów.

W 2010 roku papież Benedykt XVI oddał hołd relikwii i powiedział znamienne słowa:

” W istocie jest on grobowym płótnem, które owinęło ciało ukrzyżowanego człowieka, co całkowicie odpowiada temu co Ewangelie mówią nam o Jezusie (…) Całun Turyński przynosi nam obraz tego, jak jego ciało leżało w grobie w tym czasie, który chronologicznie był krótki – około półtora dnia – ale był bezmierny, nieskończony w swej wartości i w swym znaczeniu (…) Jak przemawia Całun? Przemawia krwią, a krew jest życiem! Całun jest ikoną zapisaną krwią; krwią człowieka biczowanego, ukoronowanego cierniami, ukrzyżowanego i zranionego w prawy bok ” – mówił papież Benedykt XVI w Wielką Sobotę w 2010 roku.

Już za 7 lat będziemy mogli naocznie zobaczyć Twarz Chrystusa. Przygotujmy się na tę ucztę już dziś – zaplanujmy podróż życia już teraz!

Źródło: telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ