Rosja oskarżała go o zestrzelenie malezyjskiego boeinga. Popełnił samobójstwo

wputin.jpg

29-letni Władysław Wołoszyn – były pilot wojskowy, p.o. dyrektora lotniska w Mikołajowie popełnił samobójstwo. W Rosji był oskarżany o zestrzelenie malezyjskiego boeinga na wschodzie Ukrainy w 2014 roku.

Wołoszyn postrzelił się z broni palnej w niedzielę, w swoim mieszkaniu. Zmarł w wyniku odniesionych ran. Ukraińskie media poinformowały że wcześniej mężczyzna mówił swoim znajomym o zamiarze samobójstwa.

Media przypomniały, że Wołoszyn był pilotem samolotu szturmowego SU-25, który został zestrzelony w sierpniu 2014 roku nad obszarem zajmowanym przez prorosyjskich separatystów w Donbasie. Udało mu się wtedy katapultować i przedostać na terytorium kontrolowane przez ukraińskie siły rządowe.

W Rosji był oskarżany o zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku . Śledztwo prowadzone przez prokuratury z Ukrainy oraz Holandii odrzuciło tę wersję. W katastrofie zginęło wówczas 298 osób, większość ofiar stanowili Holendrzy.

Międzynarodowa grupa śledczych z Holandii, Australii, Belgii, Malezji i Ukrainy w 2016 roku poinformowała, że samolot Malaysia Airlines został zestrzelony pociskiem pochodzącym z Rosji – System rakietowy Buk, z którego wystrzelono ten pocisk, powrócił do Rosji – podali prokuratorzy.

Źródło: niezależna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ