Akademia Wychowania Fizycznego partnerem WKS


Klub i uczelnia podpisały porozumienie o współpracy, które zakłada prowadzenie badań motorycznych, fizjologicznych, biomechanicznych i psychologicznych piłkarzy Śląska oraz reguluje zasady korzystania przez Śląsk i jego Akademię Piłkarską z obiektów AWF.
Pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego z Katedry Biologicznych i Motorycznych Podstaw Sportu oraz  Katedry Zespołowych Gier Sportowych będą monitorowali prawidłowe odżywianie zawodników, proces regeneracji oraz analizowali grę zespołu w trakcie meczu. Zdobyta w ten sposób wiedza ma wspierać sztab szkoleniowy Śląska Wrocław i trenerów Akademii Piłkarskiej.
Szczegółowe badania odbywać się będą co najmniej dwa razy w roku. Piłkarze Śląska będą mogli korzystać ze specjalistycznej aparatury badawczej należącej do Akademii Wychowania Fizycznego. Ze swojej strony Klub zobowiązał się do doposażenia obiektów uczelni w przyrządy niezbędne do piłkarskiego treningu.
Śląsk i AWF wspólnie będą szkolić przyszłych trenerów i instruktorów piłki nożnej, organizować dla nich warsztaty i staże. Co roku wyróżniający się studenci specjalizacji „Piłka nożna” i „Przygotowanie Motoryczne Sportowca” oraz fizjoterapii będą odbywać praktyki w Klubie.

Uczelnia dostosuje program nauczania na specjalizacjach związanych z futbolem do współczesnych wymagań i potrzeb treningu sportowego. Wspólnie z klubem zorganizowana zostanie ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla instruktorów i trenerów piłki nożnej.

Porozumienie podpisane przez JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego dr hab. Andrzeja Rokitę prof. nadzw. i Prezesa Śląska Wrocław Marcina Przychodnego zaczyna obowiązywać od dzisiaj.
źródło: WKS Śląsk Wrocław SA
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ