Jelenia Góra: Kobieta i mężczyzna zatrzymani za rozbójKara nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie i mężczyźnie, którzy dopuścili się rozboju. Napastnicy pobili pokrzywdzonego i go okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze. Jak się później okazało, telefon po drodze wyrzucili. Za to przestępstwo prokurator objął ich dozorem policyjnym oraz zastosował wobec nich zakaz opuszczania kraju.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią kobietę oraz 36-letniego mężczyznę, podejrzanych o rozbój.
Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło 13 marca br. około godziny 21.00 na obrzeżach Jeleniej Góry. Para zaskoczyła idącego ulicą mężczyznę, pobiła go i okradła. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze. Jak się później okazało telefon, po drodze wyrzucili.

Mężczyzna o napadzie powiadomił Policję następnego dnia.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych o ten czyn kila godzin  po zgłoszeniu. Para trafiła do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój  grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator za to przestępstwo zastosował wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ