Klub radnych PiS-u w sejmiku chce dymisji Jerzego Michalaka !

jerzy-michalak.jpg

Klub radnych PiS-u w sejmiku chce dymisji Jerzego Michalaka z funkcji członka zarządu województwa. Powód? Wykorzystywanie – zdaniem PiS – „uzasadnionych społecznych lęków przed schorzeniami onkologicznymi, aby uzyskać lepszą rozpoznawalność przed zbliżającymi się wyborami”. 

We Wrocławiu w ostatnim czasie pojawiło się kilkadziesiąt bilbordów ze zdjęciem Jerzego Michalaka i jego żony. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tuż obok nich pojawia się hasło: „Nasz cel to 100proc. wyleczalności raka szyjki macicy we Wrocławiu” z podpisem „Fundacja Razem Wygrywamy”. Przypomnijmy, że Jerzy Michalak, zadeklarował udział w wyborach samorządowych. Chce być prezydentem Wrocławia. Wspiera go w tym Dolnośląski Ruch Samorządowy, który w swoim oświadczeniu napisał niedawno, że „o poparciu konkretnego kandydata będą decydować wykazane kompetencje, aktywność, sprawność zarządcza, prezentowana wizja rozwojowa oraz dotychczasowe doświadczenie samorządowe”. Zdaniem DSR, takie zalety ma właśnie Michalak dlatego w tych wyborach, stawia na niego.

Co wspólnego ma Jerzy Michalak z walką z rakiem szyjki macicy? Zdaniem PiS, które ostro krytykuje bilbordy z kandydatem na prezydenta to po prostu kampania metodą na nowotwór.

– Naszym zdaniem pojawienie się promujących zwalczenie raka szyjki macicy bilbordów z wizerunkiem lidera rządzącej regionem koalicji nieprzypadkowo zbiega się z trwającą we Wrocławiu kampanią prezydencką – zaznacza Andrzej Jaroch z klubu radnych PiS. – Kolejni kandydaci prezentują swoją wizję rozwoju miasta, jednak żaden z nich do tej pory nie posłużył się środkami zasilanej funduszami publicznymi organizacji społecznej, aby wypromować swój wizerunek.

PiS – jak dodał Andrzej Jaroch – uważa za naganne wykorzystanie przez polityka uzasadnionych społecznych lęków przed schorzeniami onkologicznymi, aby uzyskać lepszą rozpoznawalność przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

– Lepiej, aby pan Jerzy Michalak rozliczył się ze swojego obszaru zadań w samorządzie województwa, w tym za sprawy ochrony zdrowia, a nie by z wykorzystaniem środków organizacji pozarządowej obiecywał 100% wyleczalność groźnej choroby – czytamy w oświadczeniu PiS-u. – Takie działanie polityka nie spełnia podstawowych standardów i jest nieuczciwe. Stworzył swoim decyzjami i działaniem przesłanki uzasadniające podejrzenie, że wykorzystuje się stanowisko do osiągania korzyści osobistych. Wyjściem z tej sytuacji jest przerwanie kampanii „Wygramy Razem” i złożenie przez Jerzego Michalaka dymisji z zajmowanego stanowiska Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Fundacja, na której bilbordach pojawił się Jerzy Michalak jest prowadzona przez m.in. pracowników Dolnośląskiego Centrum Onkologii, które podlega pod samorząd województwa.

W ostatnim czasie wokół Jerzego Michalaka i jego pomysłów, z cyklu „jak zostać prezydentem” pojawiło się jeszcze więcej kontrowersji. Michalak wykorzystał na ulotkach zdjęcia Bogdana Zdrojewskiego, Rafała Dutkiewicza i Stanisława Huskowskiego. Michalak chce – jeśli wygra, aby zostali jego doradcami. Tyle, że oficjalnie żaden nie zadeklarował poparcia dla Michalak, a takie wrażenie można odnieść, gdy ogląda się ulotkę.

Dodatek Dolnośląski Gazeta Polska Codziennie
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ