Boguszów-Gorce: specjalnie wjechał w idącego chodnikiem mężczyznę

fot. Policja Wałbrzych

Mieszkaniec Boguszowa-Gorców odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej w Wałbrzychu, mężczyzna umyślnie zjechał samochodem z jezdni i potrącił idącego chodnikiem 26-latka. Na szczęście poszkodowany doznał niegroźnych obrażeń. Za popełniony czyn podejrzanemu może grozić teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydać, że w ubiegłym tygodniu około godziny 20.00 na ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach doszło do niegroźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu będąc na miejscu szybko ustalili jednak, że kierujący renaultem celowo jechał w kierunku idącego chodnikiem mężczyzny. Powodem była zazdrość. W wyniku potrącenia 26-latek doznał niegroźnych obrażeń, jednak decyzją lekarzy pozostał na obserwacji w szpitalu.

W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że 31-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc poprzez wiadomości tekstowe groził już wcześniej pozbawieniem życia 26-latkowi. Mając to na uwadze Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Sprawca w trakcie czynności procesowych oświadczył, że chciał jedynie nastraszyć mężczyznę, a nie potrącić.

Teraz za popełnione czyny może mu grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ