Jelenia Góra: Wystawiał „puste” faktury za rzekomo wykonane prace budowlane. Od każdej z nich otrzymał od 5 do 7 tys. zł


Kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu między innymi o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji. Jak ustalili funkcjonariusze jeleniogórzanin wystawiał, tzw. „puste” faktury za rzekomo wykonane prace budowlane. Mężczyźnie w tej sprawie przedstawiono 10 zarzutów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Skarbowego prowadzą czynności w sprawie działalności 41-letniego jeleniogórzanina. Mężczyzna ten podejrzany jest o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od kwietnia do grudnia 2016 roku, nie prowadząc działalności gospodarczej wykonywał rzekomo prace budowlane dla jednej z wrocławskich spółek, z którą rozliczał się gotówkowo. Mężczyzna wystawił faktury na prawie 950 tysięcy złotych, a od każdej z nich otrzymał od 5 do 7 tysięcy złotych. Faktury te miały potwierdzać fakt przekazania gotówki za rzekome prace budowlane.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Podejrzany usłyszał już 10 zarzutów. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ