Polkowice: Nietrzeźwy kierowca „wpadł” podczas kontroli drogowej – przekroczył prędkość i miał 2,5 promila


Policjanci z Polkowic zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który jechał w będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało u mężczyzny blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej przekroczył on dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h. Mężczyzna ten odpowie teraz przed sądem za przestępstwo, a grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali do kontroli kierującego hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że 37-letni mieszkaniec gminy Chocianów kierował swoim samochodem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze natychmiast uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ze swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie się teraz tłumaczył przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci apelują do kierowców, by prowadzili swoje pojazdy zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy może jechać np. samochodem, to informujemy, że zawsze istnieje możliwość skorzystania z alkomatu dostępnego w jednostkach Policji.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy również w miarę możliwości nie dopuszczać do kierowania pojazdem przez taką osobę, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

Źródło: KPP w Polkowicach

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ