6.9 C
Wrocław
Przesłuchanie świadka AG : padło nazwisko Michała Tuska

Przesłuchanie świadka AG : padło nazwisko Michała Tuska


Prokurator Daliga podczas swobodnej wypowiedzi przekonywała o swojej marginalnej, technicznej roli w śledztwie ws. Amber Gold. Internauci zwrócili uwagę również na inny fakt. „Ale jaja, ale jaja, ale jaja. Pierwszy prokurator, który coś pamięta!” – piszą. Pani prokurator pamięta również, że w sprawie pojawiło się nazwisko syna byłego premiera Donalda Tuska.

Daliga powiedziała w swobodnej wypowiedzi podczas przesłuchania przed komisją śledczą, że okres, w którym zajmowała się sprawą to półtora miesiąca. Zaznaczyła, że wcześniej zajmowała się sprawami gospodarczymi, co – według niej – było z pewnością elementem decyzji o oddelegowaniu jej do wyższej prokuratury do pomocy w prowadzeniu sprawy Amber Gold.

Powiedziała, że podczas pracy w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku nie miała de facto możliwości zapoznania się z całością akt głównych, które najpierw były w dyspozycji ABW, później sądów, które decydowały o aresztach zatrzymanych i ponownie trafiły do ABW w celu prowadzenia czynności procesowych.

Podkreśliła, że pamięta ostatnią odprawę z udziałem prokuratora generalnego w tej sprawie, która składała się z dwu części – podczas pierwszej, oficjalnej podsumowano stan śledztwa, zwierzchnicy popierali kierunki postępowania w sprawie, nie było zastrzeżeń do pracy gdańskiej prokuratury okręgowej.

Po jej zakończeniu – relacjonowała – w mniejszym gronie prokuratorów referentów, przełożeni poinformowali ich, że zostanie podjęta decyzja o przeniesieniu śledztwa do innej prokuratury – w Łodzi i dwu z prokuratorów “na ochotnika” będzie tam oddelegowanych, by kontynuować śledztwo.

Zwrócono również uwagę, że to pierwszy świadek, który pamięta że w sprawie pojawiał się Michał Tusk.

Internauci podjęli też temat niepamięci świadków.

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com / telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ