Dlaczego musimy mieć dostęp do broni

MP

 Michał Marusik, Poseł do Parlamentu Europejskiego z grupy Europa Narodów i Wolności PE zorganizował konferencję na temat obronności państwa Polskiego i dostępu do broni. Tematem dyskusji był “Dostęp do broni i Polska na tle innych krajów” a wśród mówców był Michał Marusik, Romuald Szeremietiew, Jacek Hoga i on line Grzegorz Braun.

Kształtują się zalążki polskich elit politycznych, zmiany zachodzą zbyt wolno a opór materii jest straszny, więc młode pokolenie ma nadal przed sobą to wezwanie, które my mieliśmy mieli przed sobą, kiedy byliśmy młodzi, powiedział Poseł do Europarlamentu Michał Marusik. Wszystko było do zrobienia i teraz znowu prawie wszystko jest przed nami do zrobienia.

Musimy z siebie zrzucić to, co nam antyludzka propaganda narzuciła. Mówią prawdę ale nie całą. Propaganda kłamie w sprawie posiadania broni. Nie rozumiemy zjawiska. Człowiek staje się naprawdę dorosłym człowiekiem, kiedy przestaje być dzieckiem i propaganda nam mówi prawdę, kiedy nam mówi, że człowiek staje sie dorosły, kiedy na siebie zarabia. A cała prawda jest taka, że człowiek staje się dorosłym, w pełni odpowiedzialnym człowiekiem wtedy, kiedy jest w stanie na siebie zarobić oraz jest w stanie obronić swoje życie i swój dorobek, i o tym już nam nie mówią. Więc nie słuchajmy co nam mów propaganda tylko kupujmy karabiny i brońmy się. Jak będzie trzeba, to będzie czym odstrzelić głowę łobuzowi. I to jest istota problemu.

Romuald Szeremietiew, były minister obrony: na problem dostępu do broni trzeba chcę spojrzeć przez pryzmat potrzeb i  tego w jaki sposób i czy możemy dzięki temu umieli posługiwać się bronią i będziemy mogli zagwarantować nam wszystkim bezpieczeństwo w obszarze militarnym

(…) Straciliśmy wiele szans jako naród i jako państwo. Z trudem odrabiamy zacofanie a świat współczesny rysuje się jako ten, w którym na wszystko co miało miejsce, powtórzyć się może. Stąd moje zainteresowanie na problematykę obronną.

Grzegorz Braun, zabrał głos on line:

Stanowicie państwo wolnościowe przekonania a hasła POBUDKI: Kościół, Szkoła, Strzelnica, Mennica – zwłaszcza teraz. Prawo do posiadania broni powinno byc prawem przyrodzonym. Każdy powinien się czuć bezpiecznie a w razie zagrożenia móc obronić siebie i swoją rodzinę.

Zbigniew Jarząbek: gdyby wróg wiedział, że każdy Polak posiada broń i tak jak każdy Szwajcar potrafi celnie strzelać, mógłby obronić swoją rodzinę. Świadomość, że ktoś ma broń przy sobie zniechęca do napaści.

Jacek Hoga: trzeba zmienić nasze nastawienie do broni.

Kluczową sprawą tej kwestii jest wzięcie pod uwagę roku 1997 i wypowiedzi naczelnika państwa sprzed roku. Jarosław Kaczyński po wyborze Trampa na prezydenta powiedziała, że ma nadzieję, że skończą się brutalne naciski nieformalne ze strony Stanów Zjednoczonych na decyzje polityki wewnętrznej państwa polskiego. I nigdy nie odniósł się do tej wypowiedzi, z czego można wnioskować, że naciski nie ustały. Co więcej, Amerykanie wewnątrz swoich komisji w Kongresie czy analizach w raportach, które są publicznie dostępne piszą wprost, że zależy im abyśmy w sensie wojskowym byli komplementarni i nie mamy mieć samodzielnych zdolności. 1997 rok jest kluczowy ze względu na to, że podpisano dokument pomiędzy NATO a Rosją i są rozbieżności co do zapisów w tym dokumencie. Czy jest jakiś aneks nieformalny? Amerykanie twierdzą, że go nie ma a Rosjanie przeciwnie. W aneksie, według Rosjan, Europa środkowa, ze szczególnym uwzględnieniem Polski ma być strefą zdemilitaryzowaną. I patrząc na tzw. zmiany zachodzące w Wojsku Polskim, od 97′ zachodzi pewna korelacja. Natomiast w oficjalnym dokumencie jest zapisane: brak zwiększanie wojskowych możliwości w Europie środkowej i wschodniej.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ