Merkel: Islam stał się częścią Niemiec

fot: youtube

Kanclerz Angela Merkel w trakcie swojego expose w Bundestagu powiedziała, że Islam stał się częścią Niemiec. Jednocześnie zapewniła, że ogromny napływ imigrantów do Niemiec, już się nie powtórzy.

W swoim przemówieniu Merkel podkreśliła, że temat imigracji dzieli oraz polaryzuje Niemcy. Zaznaczyła, że Niemcy, które w latach 2015 i 2016 przyjęły ponad milion migrantów, mogą być dumne. Kanclerz powiedziała, że była to wyjątkowa sytuacja humanitarna, ale więcej nie powinna mieć ona miejsca. 

Angela Merkiel zapowiedziała, że zawsze będzie broniła porozumienia z Turcją, które ma na celu ograniczenie liczby imigrantów i powściągnięcie przemytników ludzi. Dodała, że jest świadoma tego, że ma ono wielu przeciwników.

Zdaniem kanclerz większość mieszkających w Niemczech muzułmanów odrzuca islamistyczny terror oraz radykalizm – Wielu z nich praktykuje swoją religię, islam, pokojowo, zgodnie z konstytucją i prawem – powiedziała. 

Podkreśliła, że islam stał się częścią Niemiec – Wraz z 4,5 mln mieszkających u nas muzułmanów ich religia, islam, stała się częścią Niemiec – powiedziała.

Merkel zaznaczyła, że chrześcijańskie korzenie Niemiec są bezdyskusyjne.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ