Ogromne pieniądze na budowę i poprawę dróg na Dolnym Śląsku

MP

Do 15 kwietnia br., można składać wnioski na dofinansowanie, remont i modernizację a także rozwój infrastruktury drogowej, powiedział dzisiaj Paweł Hreniak Wojewoda Dolnośląski. Są to największe środki z budżetu państwa dla Dolnego Śląska, w ramach Rządowego programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Głównym celem Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) jest tworzenie warunków dla wzrostu dochodów mieszkańców Polski przy jednoczesnym wzroście spójności w wymiarze społecznym, ekonomicznym, środowiskowym i terytorialnym.

Łączna kwota na lokalne drogi na Dolnym Śląsku wynosi 75 mln zł, z czego 46 mln zł pochodzi z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej  Infrastruktury Drogowej a 29 mn zł. z Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju  oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Historycznie to jest największa kwota, która z budżetu państwa zostanie przekazana na inwestycje związane z drogami lokalnymi, gminnymi i powiatowymi na Dolnym Śląsku. Te pieniądze mają wspierać jednostki samorządu terytorialnego w modernizacji dróg lokalnych na terenie naszego województwa, łącznie z programem, który jest programem wieloletnim. W roku ’18 na ten cel z budżetu państwa, przez budżet wojewody, zostanie przekazane 76 mln zł.

Wsparcie państwa umożliwi dokończenie drogi S3 w rejonie województwa wałbrzyskiego i jeleniogórskiego i w konsekwencji podłączenie do międzynarodowej drogi od Bałtyku po Adriatyk.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ