Dlaczego Adam Bodnar zajmuje się zielonymi kopertami we Wrocławiu?

  MP Robert Grzechnik i Paweł Przystwa Partia Wolność

  Brak odpowiedzi na interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, sugerować może, że pan rzecznik nie bardzo wie co zrobić z wrocławskimi kierowcami parkującymi na zielonych kopertach i wystawianymi mandatami przez Straż Miejską.

  Na początku lutego br., Robert Grzechnik z Partii Wolność, interweniował u Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, w sprawie bezpodstawnego karania kierowców za parkowanie na “zielonych kopertach”.

  Grzechnik wówczas mówił:

  Kopert z zielonym trójkątem nie ma wśród obowiązujących w Polsce znaków drogowych, a mimo to, Wrocławska Straż Miejska nakłada mandaty na kierowców, za parkowanie na nich.

  Mam nadzieję, że Pan Rzecznik równie gorliwie zajmie się moim wnioskiem, jak sprawą rzekomej dyskryminacji mężczyzn w Aquaparku. Pisaliśmy o tym w: https://wdolnymslasku.com/2018/02/06/robert-grzechnik-z-partii-wolnosc-interweniuje-w-sprawie-zielonych-kopert/

  Minął ustawowy czas i Robert Grzechnik zawiadamia nas, że otrzymał odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich ws. karania kierowców za parkowanie na zielonych kopertach.

  Po mojej interwencji, Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał list do Komendanta Straży Miejskiej z prośbą o wskazanie podstawy prawnej do wystawiania mandatów oraz informację o ilości kar nałożonych przez strażników miejskich, za parkowanie na tych “znakach”.

  Rzecznik wystosował także list do Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu z pytaniem – ile spraw dotyczących parkowania na zielonych kopertach toczy się we Wrocławiu oraz jaki jest ich stan.

  Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi, mając nadzieję, że nasze działania nie pójdą na marne i uda się przywrócić mieszkańcom Wrocławia, 200 zawłaszczonych przez urzędników miejsc parkingowych, oraz poczucie sprawiedliwości w tym temacie.

   

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ