May: Rosja stanowi zagrożenie dla całej Europy!

T. May.jpg

Brytyjska premier Theresa May powiedziała dziennikarzom w czwartek przed szczytem unijnym w Brukseli, że Rosja stanowi zagrożenie dla całego bloku, nie tylko dla Wielkiej Brytanii.

“Rosja dokonała bezczelnego i bezmyślnego ataku na Wielką Brytanię” – powiedziała dziennikarzom May po przybyciu na szczyt UE. “Oczywiste jest, że incydent w Salisbury był przykładem rosyjskiej agresji wobec Europy i jej bliskich sąsiadów” – powiedziała May.

Rozpoczynający się w czwartek unijny szczyt ma dać jasny sygnał, że Wspólnota mówi jednym głosem w kwestii odpowiedzialności Rosji za atak w Salisbury z użyciem broni chemicznej na byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala.

Skripal jest byłym pułkownikiem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, sądzonym w Rosji za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii, który został w 2006 roku skazany na 13 lat więzienia za przekazywanie od lat 90. Brytyjczykom danych na temat działających w Europie rosyjskich agentów. W 2010 roku został ułaskawiony i objęty wymianą czterech rosyjskich więźniów na 10 szpiegów przetrzymywanych przez amerykańskie Federalne Biuro Śledcze.

 

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ