Wroclavia. Mamy szansę na architektoniczną antynagrodę. Plebiscyt trwa

  MP

  Od 2007 przyznawane są Makabryły, antynagrody architektoniczne przyznawane przez portal bryla.pl. Propozycje zgłaszają internauci spośród ukończonych inwestycji z poprzedniego roku, najczęściej takich, które nie pasują do otoczenia, są niefunkcjonalne, nieproporcjonalne lub zdominowały przestrzeń.

  Do takich realizacji, pretenduje Wroclavia. Nowy obiekt handlowy, powstał w miejscu Dworca Autobusowego i został oddany do użytku w październiku 2017 roku. Od tej pory liże rany, nie tylko po krytycznych uwagach architektów a więc ludzi z branży ale też pasażerów, zmuszonych wdychać spaliny na poziomie – 2, i to na stojąco, bo siedzisk tam jest mniej, niż w metropolitarnym mieście by się oczekiwało.

  Wroclavia od czasu do czasu musi być zamykana albo częściowo odgradzana od klientów czy też pasażerów aby poprawiać partackie wykonanie. A to coś spada, a to dymi czy z sufitu leje.

  Wroclavia, centrum handlowo-rozrywkowo-biurowe z funkcją dworca autobusowego, skutecznie zasłania zabytkowe budowle od ulicy Suchej, Joannitów i Dyrekcyjnej (pisaliśmy o tym w ….) i zapewne z tego powodu obiekt jest nominowany do tak prestiżowej nagrody. Czy Wroclavia zdobędzie tytuł Makabryła 2017 zobaczymy już 26 marca. Plebiscyt cały czas trwa i kończy się w niedzielę, 25 marca 208 roku o północy.

  Więcej informacji o antynagrodach tutaj: http://www.bryla.pl/bryla/0,0.html

  PODZIEL SIĘ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ