Protasiewicz pochwala donoszenie na Polskę?! “Chciałbym pogratulować sędziom, którzy tłumaczą w Brukseli, jak nieprawdziwa jest ‘biała księga'”

Jacek Protasiewicz.jpg

Politycy partii rządzącej często mówią o tym, że zainteresowanie Komisji Europejskiej stanem praworządności w Polsce jest stymulowane przez opozycję. Jacek Protasiewicz z PO swoją wypowiedzią de facto potwierdził, że tak właśnie jest.

Teraz jest próba przesunięcia się na kolejną linię obrony. Dokonamy jakichś tam zmian, których domaga się KE i być może to usatysfakcjonuje UE. Moim zdaniem nie. Chciałbym pogratulować tym sędziom, którzy są w Brukseli. I dokładnie tłumaczą urzędnikom UE, jak bardzo nieprawdziwy jest ten raport, który nazywa się “białą księgą”

— powiedział Jacek Protasiewicz, europoseł PO. Chodzi zapewne m.in. o odezwę sędziów ze stowarzyszenia „Iustitia”, którzy oczekują, że KE ukarze Polskę z art. 7.

Najwyraźniej politykom PO i niektórym polskim sędziom po prostu zależy na tym, żeby Komisja Europejska stale atakowała Polskę. W imię ich partykularnych interesów.

wpolityce.pl/”Polsat News”

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. “Za niebezpieczne uważam podważanie demokratycznych zasad funkcjonowania naszego państwa, podważanie wiary w Polaków, w naszą demokrację, a za skandaliczne uważam donoszenie na Polskę do instytucji zagranicznych” Radosław Sikorski w 2014r. w sprawie donoszenia do europarlamentu przez PiS na temat dziwnych wynikach wyborów samorządowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ