Jak koalicja PO-PSL doprowadziła do tego, że do Polski importuje się aż 3,5 mln ton nasion z GMO!

foto: Kancelaria Premiera

Koalicja PO-PSL, różnymi kruczkami, doprowadziła do tego, że do Polski importuje się w tej chwili ok. 3,5 mln ton nasion z GMO na pasze i żywność – mówił na antenie Radia Warszawa Jan Szyszko.

Trucie Polski przez koalicję PO-PSL było na masową skalę.

Były minister środowiska zaznaczył, że według unijnego wykazu nasion i roślin dopuszczonych do obrotu jest ponad 40 odmian modyfikowanych genetycznie np. soi, rzepaku, kukurydzy, którymi się w wolnym obrocie handluje. – To kupujemy w naszych sklepach – powiedział. Jan Szyszko podkreślił, że w sklepach cała żywność, cała produkcja mięsa drobiowego, również świńskiego, jest wytwarzana na bazie genetycznie modyfikowanych organizmów. Jak dodał, nie jest ona oznaczona. – To wszystko zjadamy – mówił. Stwierdził również, że nic nie szkodzi, żeby oznakować tę żywność w sklepie. I niech każdy wie, co kupuje. To jest także prawo UE.

Resort rolnictwa przygotował projekt nowelizacji ustawy o paszach, który przedłuża stosowanie pasz genetycznie modyfikowanych do 2024 r. Według obecnych przepisów paszami GMO można karmić zwierzęta do końca 2018 r. Projekt opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji, został on przekazany do konsultacji publicznych, które potrwają do 21 kwietnia br.

Źródło: Radio Warszawa

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ