W galerii handlowej nakłaniał chłopców do seksu

fot: youtube

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Rejonowego w Katowice – Wschód w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 28 – letniemu mężczyźnie, oskarżonemu o popełnienie przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę osób małoletnich.

Mężczyzna oskarżony został o popełnienie 12 przestępstw. Wśród zarzucanych mu czynów, są zarzuty dot. doprowadzenia, jak również usiłowania doprowadzenia – małoletnich poniżej lat 15 do obcowania płciowego. Mężczyzna będzie odpowiadała, także za doprowadzenie kolejnych pokrzywdzonych, w wieku od 15 do 18 lat, do obcowania płciowego – w zamian za korzyści majątkowe lub ich obietnicę. Mężczyzna oskarżony został także o nakłanianie małoletnich poniżej lat 15, za pośrednictwem internetu, do poddania się innej czynności seksualnej.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z centrów handlowych położonych na terenie Katowic, po tym jak dwóch chłopców powiadomiło pracowników ochrony centrum, o składanych im przez tego mężczyznę propozycjach kontaktów seksualnych.

W śledztwie zabezpieczono należący do mężczyzny sprzęt elektronicznego. Uzyskane opinie informatyczne i dalsze czynności prokuratora i policji w tym zakresie, pozwoliły na ustalenie innych osób pokrzywdzonych – łącznie jest to 9 osób.

Mężczyzna w śledztwie wielokrotnie przesłuchiwany nie przyznawał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podczas ostatniego przesłuchania zmienił jednak treść swoich wyjaśnień i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu przestępstw.

Oskarżony jest obecnie tymczasowo aresztowany. Wcześniej nie był karany.

Zarzucane oskarżonemu przestępstwa są zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pk.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ