Jaki kontra propagandysta z TVN w pyskówce na temat nowego sondażu! „Codziennie oglądam „Fakty TVN” i wiem co to jest manipulacja”


Czy firma, która przygotowała sondaż sympatii politycznych dla „Faktów” TVN, zmanipulowała sposób jego przeprowadzenia, w taki sposób, by obniżyć wyniki Prawa i Sprawiedliwości? Na tym tle doszło do awantury między Maciejem Knapikiem z TVN, a Patrykiem Jakim, przewodniczącym Komisji Weryfikacyjnej.

Knapik zadał wiceministrowi sprawiedliwości pytanie związane z najnowszym sondażem zamówionym przez redakcje z Wiertniczej. Wynika z niego, że PiS stracił 12 proc. poparcia.

Czy to samo badanie, w którym pytaliście o nagrody? Daliście pytanie podprowadzające o nagrodach, a potem spytaliście o partie? Jeśli tak się stało, to sondaż mógł być zmanipulowany

– odpowiedział pytaniem Jaki, co wyjątkowo zdenerwowało Knapika.

Niech pan nam nie zarzuca manipulacji! Ani pan, ani ja nie wiem jak przeprowadzano badanie!– awanturował się dziennikarz TVN

Oglądam Fakty TVN, wiem co to jest manipulacja. (…) Jak spytacie socjologów, to wam powiedzą, że najlepszy sposób na zmanipulowanie sondażem polega na zadaniu pytania podprogowego, a potem sondażowego.– odparł Patryk wiceminister sprawiedliwości.

Oba badania (o nagrodach dla rządu PiS i o sympatiach politycznych) przeprowadzono na tej samej grupie osób, w tych samych dniach i na podstawie tej samej metody. Jeżeli było pytanie podprowadzające, to takie są wyniki, a nie inne.

– dodał Sebastian Kaleta.

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ