8.6 C
Wrocław
Zatrzymanie Kapicy to dopiero początek? Kania: Macki prowadziły do najbliższego otoczenia Tuska

Zatrzymanie Kapicy to dopiero początek? Kania: Macki prowadziły do najbliższego otoczenia Tuska


„Ta sprawa sięgnie dużo dużo głębiej” – tak w rozmowie z portalem niezalezna.pl Dorota Kania odnosi się do zatrzymania byłego wiceministra finansów i szefa służby celnej w rządzie PO-PSL Jacka Kapicy. Wiele wskazuje na to, że zamieciona przed laty pod dywan afera hazardowa zatacza teraz coraz szersze kręgi. Redaktor naczelna Telewizji Republika i dziennikarka „Gazety Polskiej” zwraca uwagę, że w tym przypadku „macki prowadziły do najwyższych urzędników Donalda Tuska”.
 – Afera hazardowa, jest aferą, która doprowadziła do dymisji Mariusza Kamińskiego tylko dlatego, że chciał on ukazać jej skalę i ukarać osoby, które działały na szkodę państwa polskiego. Ponieważ macki prowadziły do najwyższych urzędników Donalda Tuska, ten uznał, że jest to śmiertelne zagrożenie dla niego i postanowił zdymisjonować Mariusza Kamińskiego. W tym celu ruszyła cała machina prokuratury.  Jest to najbardziej skandaliczna sprawa w historii polskich służb specjalnych, jeżeli chodzi o urzędników. Ponieważ po to, by ukryć przestępstwa własnej formacji doprowadzono do tego, by rozmontować dobrze działającą służbę specjalną – mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Dorota Kania.

Odnosząc się do informacji o zatrzymaniu przez CBA Jacka Kapicy, dziennikarka wskazuje, że w aferze hazardowej jest jest on jednym z wielu wątków. Dorota Kania wskazuje na badaną przez prokuraturę kwestię udziału polityków w tej aferze i zwraca uwagę, że jeden z jej bohaterów – Grzegorz Schetyna jest obecnie liderem Platformy Obywatelskiej.

– Afera hazardowa to nie tylko był Kapica, bo to jest sfera urzędników, ale warto przypomnieć, że prokuratura nadal analizuje akta śledztwa dotyczące udziału polityków w tej aferze. Ten wątek został umorzony i prowadziła go Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski powiedział, że w tej chwili analizowane są akta. Jeżeli śledczy uznają, że należy podjąć postępowanie, to z pewnością zostanie ono podjęte. Tutaj jestem niemal pewna, że ta sprawa sięgnie dużo, dużo głębiej. Przecież, to nie tylko Zbigniew Chlebowski był w tej aferze, ale także Grzegorz Schetyna – obecny lider PO. Równie istotne będą zeznania Jacka Kapicy, bo to wtedy on był wiceministrem finansów i szefem służby celnej. To on się kontaktował z urzędnikami – z najwyższymi urzędnikami PO i również z samym Donaldem Tuskiem. Poczekajmy na zeznania Jacka Kapicy, zobaczymy, co on powie i również poczekajmy na decyzję prokuratury odnośnie do tego śledztwa, gdzie się przewijają politycy, a wtedy będzie zupełnie inny obraz tego, co wiemy do tej pory na temat tej afery – wyjaśnia w rozmowie z portalem niezalezna.pl Dorota Kania.

O powrocie zamiecionej pod dywan afery hazardowej Dorota Kania pisała już na łamach „Gazety Polskiej” w styczniu. Wskazywała wówczas na powiązania prominentnych działaczy PO z całą sprawą i zwracała uwagę na ogromne zagrożenie polityczne, jakim afera hazardowa jest dla samego Donalda Tuska.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ