Akcja Gościa Niedzielnego będzie trwała krótko, zdążymy?

Foto: Małgorzata Budzyńska Grób Pański w parafii p.w. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu

Karol Białkowski, szef wrocławskiego dodatku Gościa Niedzielnego zaprasza mieszkańców Dolnego Śląska do przesyłania zdjęć Grobu Pańskiego na adres redakcji.

W ubiegłym roku dotarło do nas 65 zdjęć z prawie 60 parafii archidiecezji wrocławskiej. Ciekawe, ilu czytelników prześle nam w tym roku swoje zdjęcia, zastanawia się Karol Białkowski.

Wzorem ubiegłych lat chcemy zaprosić naszych czytelników do aktywności i umożliwienia innym użytkownikom portalu wroclaw.gosc.pl obejrzenia instalacji Grobów Pańskich.

Dziś po wielkopiątkowych liturgiach Najświętszy Sakrament zostanie umieszczony w instalacjach Grobów Pańskich. Jak archidiecezja długa i szeroka, tak i Groby Pańskie będą zapewne wyglądały inaczej. Dzięki waszej pomocy, chcemy je pokazać.

Nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich parafii archidiecezji, dlatego liczymy na Waszą pomoc. Inicjatywa się uda, gdy zaangażuje się w nią wiele osób, w tym księża.

Zachęcamy, by już po wielkopiątkowych liturgiach zrobić – nawet telefonem – zdjęcie Grobu Pańskiego i przesłać na adres wroclaw@gosc.pl. Prosimy, aby w opisie lub treści maila było imię i nazwisko autora zdjęcia oraz wezwanie (i miejscowość) parafii, w której zostało wykonane. Nadesłane fotografie będziemy sukcesywnie publikować na naszej stronie.

Oczywiście przypominamy, że obejrzenie zdjęć nie zastąpi osobistego spotkania z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie i umieszczonym w Grobie Pańskim.

Na zdjęcia będziemy czekać do ok. godz. 12 w Wielką Sobotę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ