Czy pojedziemy tramwajem na Maślice?

pixabay

Za dwa tygodnie wyznaczono spotkanie w centrum Maślic w sprawie realizacji inwestycji infrastrukturalnych w rejonie ul. Maślickiej.

Rada Osiedla Maślice, w czwartek przesłała Prezydentowi Wrocławia Rafałowi Dutkiewiczowi pismo, w którym wnioskuje o przeprowadzenie prac w sposób kompleksowy i systemowy.

Sprawa dotyczy następujących inwestycji:
1. Budowy sieci ciepłowniczej do budynków Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. Maślickej 8 – 10 oraz jej przedłużenia w rejon ulic Maślicka, Rędzińska, al. Śliwowa.
2. Remontu ul. Maślickiej,
3. Budowy linii tramwajowej od Stadionu Miejskiego do wysokości ul. Głównej.

Zawnioskowaliśmy o przygotowanie do wszystkich trzech wyżej wymienionych inwestycji dokumentacji projektowej i skoordynowanego harmonogramu ich realizacji w jak najkrótszym czasie, piszą radni.

Dodatkowo Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Maślic 14 kwietnia 2018 (sobota), o godz. 11:00 serdecznie zaprasza na spotkanie przy skrzyżowaniu ulic Maślicka – Rędzińska (przy cmentarzu). Głownym celem spotkania jest tramwaj na Maślice – koncepcja i przebieg.

Czekamy na wszelkie sugestie, spostrzeżenia i pytania od mieszkańców naszego osiedla pod adresem: tramwaj.na.maslice@gmail.com

Przesłane drogą elektroniczną wiadomości zostaną zebrane i przedstawione w UM Wrocław. W rozwój inwestycji zaangażowało się wiele podmiotów. Rada Osiedla Maślice i Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Maślic koordynują prace, które mają przynieść najlepsze koncepcyjne rozwiązania komunikacyjne dla tej części Wrocławia.

Zdaniem Przemysława Filara prezesa Towarzystwa Upiększania Miłośników Wrocławia, trzy inwestycje na Maślicach są kluczowe nie tylko dla zachodniej części miasta, bowiem dobre skomunikowanie osiedla Maślic z centrum Wrocławia wpłynie na bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

Nadto, wraz z nową zabudową mieszkaniową w stale rozwijającej się zachodniej części miasta, infrastruktura drogowa powinna być budowana jednocześnie, czyli wpisana w plany strategiczne miasta. A dzisiaj widzimy, że oddolne inicjatywy pokazują urzędnikom wrocławskim – którzy otrzymują pensję – ich zaniechania. Tam mieszka już około 11 tyś ludzi, zatem linia tramwajowa jest priorytetem a nie rzeźby za ponad milion zł każda. Jedna już stoi na Wyspie Daliowej, druga wkrótce będzie montowana pod Capitolem. To, co widzimy na co dzień w przestrzeni publicznej jest ważnym elementem w każdym dobrze rozwijającym się mieście, ale jeśli w grę wchodzi poprawa komunikacji i mała architektura? Trudno stanąć po stronie kultury.

Szczegóły w wydarzeniu można śledzić tu:
https://www.facebook.com/events/943468909150261/

#MaśliceRozmawiają #DziałajmyRazem #mieszkańcy #osiedle#TramwajNaMaślice #udostępnij #zaangażujsię

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ