Czy będzie otwarta klasa o profilu siatkarskim w SP nr 91? Radny interweniuje !

cc-by-2.0.

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 91, przy ul. Sempołowskiej 54 postulują aby w nowym roku szkolnym 2018/19 utworzono kolejny oddział sportowy. Do istniejących klas o specjalności szermierka i taakwondo, miałby dojść profil siatkarski.

Łukasz Olbert, radny miejski, który w imieniu rodziców złożył interpelację w tej sprawie mówi, że obecnie zainteresowanie uczniów propozycją szkoły jest znikome.

Propozycja rodziców wynika z rozmów z dziećmi, z obecnej klasy IV.  To one pragną klasy z profilem siatkarskim. Wiadomo również o zainteresowaniu tą dyscypliną wśród młodszych uczniów, zatem postulat rodziców jest słuszny. Tym bardziej, że w szkole pracuje dwóch trenerów siatkówki a jeden z nich jest Mistrzem Polski. Szkoda nie wykorzystywać potencjału, który dyrekcja ma na wyciągnięcie ręki.

Przecież program Volleymania jest równie atrakcyjny jak szermierka czy taakwondo, nie mniej w naszych warunkach, te ostatnie muszą uprawiane być na sali. W przypadku siatkówki tak nie jest.

Dyrektor szkoły zapewnia, że jest otwarty na rozszerzenie profilu klas sportowych. W chwili obecnej trwają testy predyspozycji ale ostateczna decyzja zapadnie po ich zakończeniu. Odpowiedź Jarosława Delewskiego Dyrektora Departamentu MEN UM we Wrocławiu też jest pozytywna.

Możliwe jest rozpoczęcie szkolenia sportowego na poziomie klasy V w co najmniej trzech kolejnych klasach szkoły danego typu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ