Dzisiaj ruszy pierwszy proces członka ISIS w Polsce

fot: youtube


Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ma dziś rozpocząć się proces Marokańczyka Mourada T., który jest oskarżony o bycie członkiem Państwa Islamskiego (ISIS). Mężczyzna jest pierwszym w Polsce bezpośrednim współpracownikiem ważnej osoby w strukturach terrorystycznej organizacji, który stanie przed sądem. Do zatrzymania Marokańczyka doszło na Śląsku.

Proces odbędzie się w sali katowickiego sądu okręgowego na terenie koszar policji.

Marokańczyk odpowie przed katowickim sądem za m.in. udział w zorganizowanym związku przestępczym o charakterze zbrojnym – międzynarodowej organizacji terrorystycznej określanej jako Państwo Islamskie (ISIS). Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia.

Zdaniem prokuratury Mourad T. był współpracownikiem werbownika ISIS, Abdelhamida Abbaouda. Odpowiadał on za organizowanie zamachów w Europie Zachodniej. W 2015 r. Abbaoud zginął podczas obławy zorganizowanej przez francuską policję.

Prokuratura krajowa poinformowała, że oskarżony Marokańczyk pełnił rolę zwiadowcy Abbaouda. W telefonie miał m.in. instrukcje wytwarzania urządzeń wybuchowych oraz zdjęcia obiektów, w których bomby miały być użyte.

 Źródło: rmf 24/ telewizjarepublika.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ