Ogród Botaniczny już otwarty po zimowej przerwie

www.facebook.com/OgrodBotanicznyUWr

W poniedziałek, 2 kwietnia o godz.12.00 po zimowej przerwie otwiera się Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Spragnieni wiosny, po chłodnym, śnieżnym marcu, możemy wybrać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który otwiera swoje podwoje dla gości w świąteczny poniedziałek 2 kwietnia, w samo południe.

Powitają nas wczesnowiosenne kwiaty, takie jak śnieżyczki, przylaszczki, żółte łany rannika zimowego czy coraz bardziej popularne ciemierniki z różnych stron Europy w pięknych odmianach. Szczególnie atrakcyjnie o tej porze roku wygląda alpinarium z najszerszą paletą barw wiosennych kwiatów. Warto też odwiedzić szklarnie, gdzie wśród roślin tropikalnych z Azji, Afryki i Ameryki Południowej można zobaczyć, jak wyglądają rodzące smaczne owoce papaje czy banany. Teraz kwitną storczyki, niektóre niezwykle wonne. Po siedmiu latach uprawy wspaniale zakwitł jeden z gatunków aloesu.

Ogród Botaniczny, mający ponad 200-letnią historię (powierzchnię ponad 7 hektarów), choć położony jest w centrum miasta, zapewni gościom chwile relaksu i wytchnienia. W tym sezonie, jak od lat, warto śledzić znane i lubiane imprezy cykliczne, takie jak np. Majówka w Ogrodzie, Dzień Pszczoły, Wrocławskie Święto Mąki czy Dolnośląski Festiwal Dyni.

Dla miłośników przyrody zaplanowano niedzielne spacery ze specjalistą. Ogród będzie czynny od godziny 9 do 18. Nowoczesny system kasowy z możliwością korzystania z kart płatniczych ułatwi zakup biletów.

W kwietniu ogród będzie czynny od godziny 9:00 do 18:00.

Godziny otwarcia

  • Kasy czynne w godz. 9.00-18.00.
  • Od maja do sierpnia ogród można zwiedzać do godz. 20:00, natomiast w pozostałych miesiącach do godz. 19:00.
  • Po godzinie 18-tej wyjście z Ogrodu przez południową bramę od ul. Kanonii. Szklarnie i wystawa Panoramy Natury otwarte są w godz. 10:00-18:00.
  • W listopadzie dostępny jest tylko teren otwarty (bez szklarni i Panoramy Natury)

Bilety

  • Bilet normalny 15 zł
  • Bilet ulgowy 5 zł uczniowie (z wyłączeniem szkół dla dorosłych), studenci, emeryci, pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego
  • Bilet dla posiadaczy karty dużej rodziny  30 zł
  • Bilet sezonowy imienny 200 zł
  • Wstęp wolny (za okazaniem stosownych dokumentów): Honorowi Goście Ogrodu Botanicznego, dzieci w wieku przedszkolnym, przewodnicy PTTK i nauczyciele oprowadzający grupę (na 15 uczestników, jeden wstęp wolny dla oprowadzającego), osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz osoby sprawujące opiekę nad nimi, psy przewodnicy.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ