Tusk i Rostowski zostaną wezwani przed komisję ds. Amber Gold


Tomasz Rzymkowski z sejmowej komisji śledczej ds Amber Gold poinformował, że na przesłuchanie zostaną wezwani: były premier Donald Tusk oraz były minister finansów Jan Vincent Rostowski. Zapowiedział, że przesłuchania są planowane na koniec prac komisji.

– Donald Tusk co najmniej raz zostanie przesłuchany przed komisją ds. Amber Gold. Wątków jest bardzo wiele – powiedział poseł Kukiz’15.

– Amber Gold to była taka wesoła firma, która przez 3 lata nie tylko nie płaciła podatków, ale nawet nie składała deklaracji podatkowych. (…) Mamy pytania do funkcjonariuszy, tych na dole, ale także tych na górze, łącznie z Janem Vincentem-Rostowskim – powiedział Rzymkowski.

Obecnie przesłuchiwani są funkcjonariusze służb specjalnych. Zaplanowane jest także przesłuchanie przedstawicieli aparatu skarbowego.

Najbliższe posiedzenie komisji odbędzie się 9 kwietnia. Zeznania ma złożyć funkcjonariuszka ABW, która przez kilka miesięcy pracowała przy sprawie Amber Gold. Do jej przesłuchania miało dojść w marcu, ale z powodu problemów technicznych z urządzeniem zmieniającym głos świadka, komisja zdecydowała o odwołaniu posiedzenia.

Jej przesłuchanie miało się odbyć w marcu, ale z powodu problemów technicznych z urządzeniem zmieniającym głos świadka, komisja musiała odwołać posiedzenie.

O tym, że w kwietniu ma dojść do przesłuchania Donalda Tuska, Telewizja Republika informowała już 12 grudnia. Informacje podał nam mecenas Stefan Hambura: Tusk będzie zeznawał – wiemy kiedy

Źródło: polskie radio/ telewizjarepublika.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ