Zgorzelec, Bogatynia: Aktualizacja. Stan psa pogorszył się [Video]

https://www.facebook.com/redvet.bogatynia/

Z ostatniej chwili

Niestety stan Lucky’ego w poniedziałek gwałtownie się pogorszył. Okazało się, że uszkodzone tkanki obumierają i zaczynają zatruwać organizm, więc nie pozostało nam nic innego niż natychmiast zabrać go na salę operacyjną. Uzyskaliśmy szybkie wsparcie dawców krwi (to już kolejny raz w tym roku o tak dziwnej porze, dziękujemy Joanna Wiśniewska!).

Podczas trzygodzinnej operacji zostały usunięte obumierające tkanki wraz z jądrami. Wykonaliśmy plastykę cewki moczowej, której ujście znajduje się teraz w innym miejscu. Taka zmiana powoduje, że pies może mieć w przyszłości tendencje do infekcji pęcherza, jednak mimo wszystko pozwala to na całkiem komfortowe życie. Martwimy się jedynie o związany z głodzeniem niski poziom białka we krwi – przez niego gojenie ran będzie utrudnione i zwiększa się ryzyko rozejścia brzegów zespolenia przed jego całkowitym zrośnięciem.

Dziś rano Lucky wygląda znacznie lepiej niż wczoraj. Przyjmuje tylko niewielkie ilości pokarmu – cały przewód pokarmowy objęty jest nadżerkami z powodu wcześniejszego zatrzymania pracy nerek i zatrucia organizmu, jednak nie mogliśmy dłużej czekać z przeprowadzeniem operacji, aby nie doszło do kolejnego zatrucia, tym razem przez obumierające tkanki. Z tego względu dzisiejsza akcja oddawania krwi jest nadal aktualna – zanim Lucky sam zacznie przetwarzać białko z pokarmu, będziemy mogli mu je dostarczać w gotowej postaci jako jeden ze składników krwi.

Dziękujemy za wsparcie, dzięki Państwu widzimy, że to co robimy jest ważne także dla innych.

 

 

Lucky – czekoladowy labrador ze Spytkowa, operacja plastyczna

Przepraszamy za wczorajszy brak aktualizacji. Niestety stan Lucky'ego w poniedziałek gwałtownie się pogorszył. Okazało się, że uszkodzone tkanki obumierają i zaczynają zatruwać organizm, więc nie pozostało nam nic innego niż natychmiast zabrać go na salę operacyjną. Uzyskaliśmy szybkie wsparcie dawców krwi (to już kolejny raz w tym roku o tak dziwnej porze, dziękujemy Joanna Wiśniewska!). Podczas trzygodzinnej operacji zostały usunięte obumierające tkanki wraz z jądrami. Wykonaliśmy plastykę cewki moczowej, której ujście znajduje się teraz w innym miejscu. Taka zmiana powoduje, że pies może mieć w przyszłości tendencje do infekcji pęcherza, jednak mimo wszystko pozwala to na całkiem komfortowe życie. Martwimy się jedynie o związany z głodzeniem niski poziom białka we krwi – przez niego gojenie ran będzie utrudnione i zwiększa się ryzyko rozejścia brzegów zespolenia przed jego całkowitym zrośnięciem. Dziś rano Lucky wygląda znacznie lepiej niż wczoraj. Przyjmuje tylko niewielkie ilości pokarmu – cały przewód pokarmowy objęty jest nadżerkami z powodu wcześniejszego zatrzymania pracy nerek i zatrucia organizmu, jednak nie mogliśmy dłużej czekać z przeprowadzeniem operacji, aby nie doszło do kolejnego zatrucia, tym razem przez obumierające tkanki. Z tego względu dzisiejsza akcja oddawania krwi jest nadal aktualna – zanim Lucky sam zacznie przetwarzać białko z pokarmu, będziemy mogli mu je dostarczać w gotowej postaci jako jeden ze składników krwi. Dziękujemy za wsparcie, dzięki Państwu widzimy, że to co robimy jest ważne także dla innych.

Opublikowany przez Redvet Przychodnia Weterynaryjna 3 kwietnia 2018

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ