Zobacz podsumowanie czterech dni świątecznego weekendu na dolnośląskich drogach

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Miniony okres Świąt Wielkanocnych, to czas intensywnej pracy dolnośląskich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku, na drogach nie odnotowano śmiertelnych wypadków. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali natomiast 89 nietrzeźwych kierujących. Podczas czterech dni długiego świątecznego weekendu funkcjonariusze przeprowadzili też blisko 4,6 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 258 osób oraz zatrzymali 93 osoby poszukiwane.

Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły spokojnie. W ciągu minionych czterech dni nikt nie zginął. Mimo wzmożonego ruchu na drogach, odnotowano mniejszą liczbę zdarzeń niż w ciągu dni roboczych. Od piątku do poniedziałku odnotowano w naszym regionie łącznie 19 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne.

Brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło 31 marca 2018 r. w pow. świdnickim. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego, który zjechał na przeciwległy pas ruchu, z autobusem. Pomocy medycznej udzielono 11 osobom.

Dolnośląscy policjanci prowadząc w okresie świąt wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 89 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Okres świąteczny, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 4578 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali też na gorącym uczynku przestępstwa 258 osób. W ręce policjantów wpadło 93 poszukiwanych, w tym 8 nieletnich.

źródło: KWP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ