Schetyna wystraszył Polaków! Zapowiedział, że może Tusk zostanie kandydatem PO na … prezydenta Polski!


Grzegorz Schetyna wystraszył Polaków. Tak można skomentować jego słowa w TVN24, gdzie powiedział, że “być może zaproponujemy Donaldowi Tuskowi, po zakończeniu jego kadencji szefa Rady Europejskiej, zostanie kandydatem PO w wyborach na prezydenta Polski”.

Zapytany wprost czy Donald Tusk zostanie kandydatem PO na prezydenta Polski, Schetyna powiedział, że “planem partii jest wygrać wybory samorządowe, wygrać wybory europejskie, wygrać wybory parlamentarne i później zaproponować – być może – wracającemu z Brukseli Donaldowi Tuskowi zostanie kandydatem PO na prezydenta”.

Dopytywany, czy chciałby, żeby Tusk wrócił do Polski odpowiedział: “oczywiście, że tak”. Zdaniem szefa PO “doświadczenie, pozycja międzynarodowa” Donalda Tuska “to jest wielki atut dla Polski i wielki argument dla nas wszystkich”.

A jakie kroki wykona PO w najbliższym czasie? Czy na wzór PiS zorganizuje konwencję? Schetyna powiedział:

– 12 maja PO zorganizuje “marsz wolności, tak jak co roku w Warszawie (…) Szukamy tej formuły, bo to kwestia jednak zbudowania, zorganizowania tego na kilkadziesiąt tysięcy ludzi (…) Nie wiadomo, czy uda nam się połączyć to z konwencją wprost, ale to będzie na pewno duża demonstracja i będziemy zapraszać też inne ugrupowania, inne środowiska”.

Tusk jako prezydent Polski byłby najbardziej przerażającym widokiem jaki pamiętamy! Więc proszę nie straszyć Polaków, panie Schetyna!

Źródło: TVN24/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ