Sprawdzamy jak politycy komentują kandydaturę Ujazdowskiego! Świat :Zastanawiam się dla kogo jest kandydatura Ujazdowskiego

MP

Roszady przedwyborcze nieco zaskakują. O ile rokowania Profesor Alicji Chybickiej w wyborach na urząd Prezydenta Wrocławia oddalały się po niefortunnej wypowiedzi w Sejmie, kiedy nie głosowała w sprawie liberalizującej aborcję to deklaracja Kazimierza Michała Ujazdowskiego i Grzegorza Schetyny na konferencji w stolicy “o zacieśnieniu stosunków i współpracy” zadziwia.

Wrocławianie dowiedzieli sie, że zapadła już decyzja w sprawie kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia. Schetyna rekomenduje Ujazdowskiego.

W ciągu wielu lat, kilku polityków PIS pośrednio i bezpośrednio oddało się w ramiona Platformy Obywatelskiej, ostatnio dołączył Europarlamentarzysta Ujazdowski. Zapewnił że, będzie intensywnie uczestniczyć w pracach programowych najsilniejszej partii opozycyjnej w Polsce ale na razie bez wstąpienia w szeregi partii.

Z kolei Szef PO Grzegorz Schetyna wyznał, że z nowym kandydatem na Prezydenta Wrocławia znają się i współpracują od wielu lat i widzi go w swoim “gabinecie cieni”.

Europarlamentarzysta zapowiedział, że teraz chce uczestniczyć w tworzeniu programu dla PO. Nastawia się na ciężką pracę w kraju i na rozwój samorządności

Od lat reprezentuję mieszkańców Wrocławia, teraz chciałbym skupić się na tym, aby rozwijać to miasto na poziomie lokalnym. Podejmuję działanie z przekonaniem, że będę dobrze służył mieszańcom Wrocławia

Rafał Dutkiewicz milczy w tej sprawie. Michał Jaros, kandydat .Nowoczesnej uważa, że Ujazdowski mógłby być jego zastępcą.

Jacek Świat, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, PIS

Zastanawiam się dla kogo jest kandydatura Ujazdowskiego. Dla lewicy jest to skrajna konserwa. Dla prawicy jest to dezerter z obozu konserwatywnego. Dla wyborców centrowych to jest polityczny turysta, który zwiedził już wiele partii. Byle była szansa na jakieś stanowisko.

Zapewne Ujazdowski może liczyć w drugiej turze (o ile ją szczęśliwie przebrnie) na poparcie Dutkiewicza i środowisk samorządowych. Tyle, że poparcie gabinetów politycznych to nie to samo, co poparcie wyborców. A dla wrocławian ten kandydat ma jeszcze jedną poważną słabość. Nie jest wrocławianinem.

Reprezentowanie regionu w sejmie czy europarlamencie to inne wyzwanie niż rządzeniem miastem. Miastem, w którym kandydat nigdy nie mieszkał i z którym nie łączy swoich planów życiowych. Porządzi i wróci do Warszawy. Dla nas, wrocławian, to niepewny interes.

Wychodzi więc na to, że Ujazdowski jest kandydatem wyłącznie dla Schetyny. PO w swoim mateczniku nie potrafi zgłosić mocnego kandydata i musi posiłkować się desantem ze stolicy. Pogratulować.

 

Sebastian Lorenc Radny niezrzeszony – PO, kandydaturę Kaziemierza Ujazdowskiego uważa za dobry pomysł

Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, rozpoznawalność i umiejętność polityczną myślę, że pomoże skutecznie przeciwstawić się tej złej tendencji, z która obecnie mamy do czynienia. Z próbą zepchnięcia samorządów do drugiej linii. Z tego punktu widzenia uważam, że jest to bardzo dobry kandydat i zrobimy wszystko żeby wygrał we Wrocławiu.

Robert Grzechnik z Partii Wolność, rekomendację Scetyny widzi jako próbę podzielenia na prawicy i odebrania głosów PIS-wi.

Na początek chcę wyjaśnić, że 7 kandydatów zgłaszających obecnie chęć do kandydowania na prezydenta Wrocławia, to reprezentanci 2 obozów: Pierwszy to PiS i WiS, a drugi to PO, Dutkiewicz, DRS, SLD, .N. Jeżeli któryś kandydat z danego obozu przejdzie do drugiej tury wyborów, zapewne otrzyma poparcie od pozostałych.
Wygląda na to, że p. Ujazdowski ma być wykorzystany przez p. Schetynę do odebrania głosów z PiS/WiS, a nie do wygranej w obozie PO/.N/Dutkiewicz/SLD/DRS. Dlaczego? Proszę spojrzeć na tąpnięcie poparcia dla p. Chybickiej – nastąpiło ono po kompromitacji z głosowaniem ws. ustawy liberalizującej aborcję, w której nie wzięła udziału, bo “Nie sądziła, że jej głos może coś zmienić’. Jeśli więc na jej miejsce p. Schetyna wystawia p. Ujazdowskiego, który jest zdecydowanym przeciwnikiem ustawy liberalizującej aborcję, a takie poglądy są źle odbierane w obozie “Platformowo-Dutkiewiczowskim”, to doskonale widać, że nie jest on wystawiany aby wygrać, ale, żeby odebrać głosy z obozu PiSowskiego.
Myślę, iż P. Ujazdowski dał się wciągnąć w tę grę, ponieważ liczy po cichu, że uda mu się jednak przeskoczyć “kolegów” z obozu .N/Dutkiwicza/SLD/DRS, dostać się do drugiej tury wyborów i przejąc ich poparcie. Tylko jak czują się wyborcy p. Ujazdowskiego, którzy w 2014 głosowali, aby reprezentował ich w PE jako europoseł PiS? Zapewne tak, jak będą czuli się jego wyborcy po wyborach samorządowych…

Waldemar Bednarz, bezpartyjny kandydat na prezydenta Wrocławia w 2014 roku, teraz Przewodniczący Rady Osiedla Zacisze – Zalesie – Szczytniki.

Kazimierz Michał Ujazdowski w sferze publicznej nadal jest kojarzony z Prawem i Sprawiedliwością. Nigdy nie zarzucił swoich konserwatywno-liberalnych poglądów.

Propozycja PO wysunięcia kandydatury Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia jest ewidentnie prowokacją mającą za cel zdezorientować elektorat prawicowy. I może odnieść sukces. Ale czy można mieć szacunek do PO, która tak brutalnie potraktowała prof. Chybicką, wręcz ją ośmieszając? To pokazuje, że nadchodzące wybory samorządowe będą gęsto usłane trupami politycznymi. I jednym z nich mam nadzieję będzie też Ujazdowski.

Czy na kandydata przywiezionego w teczce, łodzianina, nie znającego wrocławskich problemów komunikacyjnych, finansowych, środowiskowych itd., można głosować. Można ale po co?

Henryk Macała Radny Miejski z Klubu Rafała Dutkiewicza, uzna każdy wybór bo to wrocławianie ostatecznie wybiorą swojego przydenta.

To jest problem przede wszystkim panów Ujazdowskiego i Schetyny a nie mój.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ