Strzelanina w kalifornijskiej siedzibie YouTube’a. Sprawczyni popełniła samobójstwo


Cztery osoby zostały ranne w wyniku strzelaniny w kwaterze głównej firmy YouTube w Kalifornii. Sprawczynią ataku była kobieta, która popełniła samobójstwo.

Do strzelaniny doszło wczesnym popołudniem lokalnego czasu w San Bruno koło San Francisco, gdzie znajduje się centrala YouTube’a. Pracuje tam około dwóch tysięcy osób. Gdy po dwóch minutach od zgłoszenia na miejsce przybyli pierwsi funkcjonariusze, sprawczyni ataku już nie żyła. Odebrała sobie życie strzałem z pistoletu w klatkę piersiową.

Według wstępnych ustaleń, celem ataku był 36-letni mężczyzna, który pracował w centrali YouTube’a. Przebywa on w szpitalu w stanie krytycznym. Dwie kobiety, które doznały lżejszych obrażeń, były prawdopodobnie przypadkowymi ofiarami.

– Przewieźliśmy do szpitala cztery osoby. Jedna z nich skręciła kostkę podczas ucieczki, trzy pozostałe miały rany postrzałowe – informował szef policji z San Bruno Ed Barberini.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny. Nic nie wskazuje na to, by miała ona związek z terroryzmem.

O strzelaninie w San Bruno został poinformowany prezydent Donald Trump. W reakcji napisał na Twitterze: “Nasze myśli i modlitwy są z wszystkimi poszkodowanymi”. Podziękował też przedstawicielom służb, którzy błyskawicznie stawili się na miejscu zdarzenia i pomogli w ewakuacji pracowników.

Źródło: IAR, Polskie Radio, YouTube, telewizjarepublika.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ