8.2 C
Wrocław
Absurdalny tekst europejskiego tygodnika. „Politico” zrobiło z Kaczyńskiego i Orbana… komunistów!

Absurdalny tekst europejskiego tygodnika. „Politico” zrobiło z Kaczyńskiego i Orbana… komunistów!

Orban.jpg

Wydawany w Brukseli europejski tygodnik “zabłysnął” okładką – umieszczono na niej zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, a tytuł artykułu brzmi… “Nowi komuniści”.

Autorką tekstu “Politico Europe” jest Lili Bayer. Jej zdaniem zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech w ostatnim czasie można zaobserwować… powrót do przeszłości.

Zdaniem autorki tekstu wiele uwagi poświęcono już atakom na wolność prasy i społeczeństwo obywatelskie, których rzekomo dokonują rządy w Warszawie i Budapeszcie, jednak – w jej opinii – ich krytycy nie zauważają, że to właśnie ci politycy wygrywają wybory.

W tekście czytamy m.in., że zarówno PiS, jak i Fidesz “zbudowały swoją politykę na fundamencie konserwatywnego nacjonalizmu, retorycznie przeciwnego byłym komunistycznym władcom kraju”.

Ale jeśli chodzi o praktyczność zarządzania, zarówno Orban, jak i jego polscy odpowiednicy zastosowali podejście, które – w swoim paternalizmie, zaciekłości, obsesji na punkcie zewnętrznych wrogów, a nawet retoryki klasowej – przypomina ich przeciwników, którymi gardzą – konkluduje.

Autorka tekstu stwierdziła, że wyborcy PiS należą do mniej wykształconych oraz pochodzą głównie ze wsi.

W “Politico” czytamy też  m.in., że rządy Polski i Węgier “wykorzystały frustrację związaną z postkomunistyczną transformacją”. 

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ