Oława: Policjant po służbie zatrzymał kierowcę, który miał 4 promile

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Policjantem jest się nie tylko na służbie. Dowiódł tego funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oławskiej komendy. Wracając prywatnym samochodem do domu po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który najeżdżając na krawężniki stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 4 promile alkoholu. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 kwietnia br. około godz. 5.40 przy ul. Małujowickiej w miejscowości Brzeg. Wracając do domu policjant z oławskiej komendy zauważył jak kierujący passatem najeżdża na krawężniki, po chwili uszkadzając opony w swoim samochodzie i uderzając głową o kierownicę. Zatrzymanym mężczyzną okazał się, że 23-letni mieszkaniec Opola. Po sprawdzeniu wyszło najaw, że kierował samochodem mając 4 promile alkoholu w organizmie.
Teraz o losie młodego mężczyzny zdecyduje Sąd.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast w przypadku, gdy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Pijanemu kierowcy grozi także wysoka grzywna.

Źródło: KPP w Oławie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ