Polkowice: „Pukał” łomem do drzwi, grożąc żonie i jej rodzinie – policjanci zatrzymali mężczyznę


Zarzuty kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz znęcania się psychicznego i fizycznego usłyszał mężczyzna zatrzymany przez policjantów z powiatu polkowickiego. 76-latek podejrzany jest o przestępstwa na szkodę żony oraz członków jej rodziny. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Polkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który dobijał się do drzwi jednego z mieszkań za pomocą łomu. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu okolicy miejsca interwencji zatrzymali opisanego w zgłoszeniu mężczyznę, który zdążył już oddalić się. Funkcjonariusze znaleźli przy nim łom. Jak się okazało mężczyzna przy pomocy tego narzędzia chciał się dostać do mieszkania, w którym przebywała jego żona wraz z pozostałymi członkami rodziny. Zatrzymany uderzając w drzwi, groził pozbawieniem życia i zdrowia osobom przebywającym w mieszkaniu, do którego chciał się dostać.

Zebrane przez polkowickich policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 76-latkowi zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną, kierowania gróźb karalnych wobec niej oraz pozostałych członków rodziny, a także zniszczenia mienia.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zdecydowała o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Polkowiczaninowi grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica niektórych polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, „To sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ