Senator Obremski o kandydaturze Jacka Sutryka: raczej nie jest dobrym kandydatem

Jarosław Obremski.jpg

Jacek Sutryk oficjalne poparcie prezydenta Dutkiewicza otrzymał w czwartek, ale sam dotychczas nie potwierdził swojego startu w wyborach. Pytany, odpowiada, że musi przemyśleć i do końca kwietnia będzie znana decyzja.

Podobnie jest w PIS-ie. Wszystko wskazuje na Mirosławę Stachowiak-Różecką, ale partia ogłosi to do końca miesiąca. Zatem na pewno w jesiennych wyborach na prezydenta Wrocławia powalczą: Kazimierz Michał Ujazdowski z poparciem PO, Michał Jaros .Nowoczesna, Jerzy Michalak Dolnośląski Ruch Samorządowy i Robert Butwicki niezależny kandydat, z poparciem Kornela Morawieckiego.

Jacek Sutryk jest socjologiem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, doktorantem Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Jest kibicem wrocławskiej drużyny żużlowej, wrocławskich siatkarek i koszykarek. Swój wolny czas lubi spędzać aktywnie: gra w tenisa, biega, jeździ rowerem.

Jacka Sutryka poznajemy w 2007 roku, kiedy po Michale Janickim, który został wiceprezydentem Wrocławia (późniejsza sprawa związana z tzw. aferą stadionową) zostaje dyrektorem MOPS. Sutryk w listopadzie 2011, bez konkursu, został szefem Departamentu Spraw Społecznych, gdzie odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi a także za zdrowie, sport i rekreację, kulturę, pomoc społeczną i partycypację społeczną, Od wielu lat zasiada w zarządzie Stowarzyszenia Samorządowych Ośrodków Pomocy Społecznej

Zapytaliśmy Senatora Jarosława Obremskiego co sądzi o Jacku Sutryku, kandydacie prezydenta Rafała Dutkiewicza?

Myślę, że Jacek Sutryk jest dobrym człowiekiem i urzędnikiem ale raczej nie jest dobrym kandydatem. Posiada wiedzę o mieście, a charyzmę ma tylko trochę mniejszą od Grzegorza Schetyny.

Wrocław w opinii wielu ludzi określany jest jako matecznik Platformy Obywatelskiej. Czy Jacek Sutryk poradzi sobie z dwoma, bardzo różniącymi się społecznościami?

Matecznik PO? Od wielu lat PO nie rządzi w naszym mieście. I dobrze. To nie Jacek Sutryk będzie dawał, a właściwie nie dawał, rady w konfrontacji z PO.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ