Siergiej Skripal może już mówić


Były rosyjski szpieg Siergiej Skripal szybko powraca do zdrowia. Odzyskał już przytomność i może mówić. Nie wiadomo, czy jego zeznania cokolwiek wniosą do sprawy.

Rosyjska ambasada w Londynie oficjalnie podziękowała angielskim lekarzom za pomoc i wyraziła nadzieję, że powrót Skripala do zdrowia pozwoli na przeprowadzenie obiektywnego dochodzenia w sprawie zamachu na jego życie. Oświadczenie to o tyle budzi zdziwienie, że Zachód jednoznacznie obarczył Moskwę odpowiedzialnością za zamach na życie mężczyzny.

Wcześniej przytomność odzyskała Julia Skripal, córka byłego agenta, która również została zatruta gazem paralityczno-drgawkowym nowiczok. Śledczy stwierdzili jedynie, że źródłem skażenia była klamka w drzwiach do mieszkania Skripala w Salisbury.

Moskwa cały czas zaprzecza oskarżeniom. Nie wiadomo, czy Siergiej i Julia Skripal pamiętają wydarzenia feralnego dnia.

PRZYPOMNIJMY: 4 marca Siergiej Skripal, były oficer rosyjskiego wywiadu wojskowego, i jego córka Julia trafili do szpitala w stanie krytycznym, gdy znaleziono ich nieprzytomnych na ławce w centrum handlowym w Salisbury na południowym zachodzie Anglii. W toku śledztwa brytyjskie władze uznały, że zostali oni zaatakowani opracowanym za czasów ZSRR bojowym środkiem trującym typu Nowiczok.

Źródło: wp.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ