Dostojnicy Kościoła katolickiego krytykują Franciszka

franciszek231.jpg

Dwóch kardynałów wystosowało drugi dokument krytykujący papieża Franciszka, za jego stosunek do osób rozwiedzionych, będących w nowych związkach.
Dokument ten, to  rozwiedzionych, będących w nowych związkach.nowa inicjatywa przedstawicieli konserwatywnej części hierarchii po liście pod łacińskim tytułem “Dubia” – wątpliwości, ogłoszonym w 2016 roku w reakcji na adhortację apostolską “Amoris laetitia” Franciszka.

Dziś podczas sympozjum w Rzymie pod hasłem “Dokąd zmierzasz, Kościele katolicki?” kardynałowie Burke i Brandmueller zaprezentowali deklarację, którą poparli także obecny razem z nimi biskup pomocniczy Astany w Kazachstanie Athanasius Schneider, były przewodniczący Senatu Włoch Marcello Pera oraz kardynał Zen Ze-kiun z Hongkongu, który połączył się z uczestnikami spotkania za pośrednictwem telemostu.

Zarzucili oni papieżowi “herezję”, za jaką uznają to, że według nich faktycznie stworzył on możliwość dopuszczenia rozwodników do komunii. W adhortacji mowa jest o tym, że każdy przypadek powinien być rozpatrzony indywidualnie.

Sygnatariusze napisali w petycji: – Z powodu sprzecznych interpretacji adhortacji apostolskiej “Amoris laetitia” wśród wiernych na świecie szerzy się rosnący niepokój i zamęt.

Źródło: onet.pl/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ