Poszukiwany listem gończym chciał oszukać policjantów – zatrzymany podawał fałszywe dane podczas kontroli drogowej

legnica.policja.gov.pl

Policjanci z Wołowa podczas kontroli drogowej zatrzymali poszukiwanego listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna próbował jednak uniknąć zatrzymania podając funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Nie udało mu się jednak wprowadzić policjantów w błąd i trafił do zakładu karnego.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, podczas kontroli drogowej legitymowali osoby znajdujących się w pojeździe. Dane podawane przez jednego z pasażerów wzbudziły ich wątpliwość. Nie znajdowały swojego potwierdzenia w policyjnych bazach.

W związku z podejrzeniem, że 29 – letni pasażer podaje nieprawdziwe dane, funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do jednostki Policji celem wyjaśnienia sytuacji. Na miejscu okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dokument tożsamości, na którym widniały całkiem inne dane niż podawał funkcjonariuszom.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna celowo wprowadzał policjantów w błąd. Był on bowiem poszukiwany listem gończym celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec województwa podkarpackiego został zatrzymany i przetransportowany do jednostki penitencjarnej.

Dodatkowo za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd, co do swoich danych osobowych zgodnie z art. 65 Kodeksu Wykroczeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

(źródło – KPP Wołów)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ