Uciekał samochodem, bo nie miał uprawnień – policjanci zatrzymali kierowcę po pościgu

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Polkowicach zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca przez dwa kilometry uciekał drogami leśnymi. Okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostało mu odebrane. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na drodze pomiędzy Polkowicami, a Sieroszowicami policjanci polkowickiej drogówki chcieli zatrzymać kierowcę mazdy do kontroli drogowej, ponieważ zauważyli, że kierujący nie stosuje pasów bezpieczeństwa. Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki mężczyzna zachowywał się agresywnie na drodze, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne. Mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania pojazdu, kierujący mazdą zdecydował się kontynuować ucieczkę i skręcił do przydrożnego lasu. Funkcjonariusze po około dwóch kilometrach pościgu drogą leśną wybrali miejsce, w którym zajechali uciekającemu drogę i zatrzymali siedzącego za kierownicą 62 – latka.

Jak się okazało mieszkaniec gminy Radwanice nie posiadał prawa jazdy, gdyż jak sam przyznał zostało mu ono odebrane. Policjanci potwierdzili, że Starosta Powiatu Polkowickiego wydał wobec kierującego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Za przestępstwo niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy, którzy przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, dawali polecenia do zatrzymania pojazdu, grozi zatrzymanemu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(Źródło – KPP w Polkowicach)

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ