Lubin: Pijani rodzice „opiekowali” się 18-miesięczną córeczką


Policjanci z powiatu lubińskiego zatrzymali rodziców, którzy w stanie nietrzeźwości „opiekowali” się 18-miesięczną dziewczynką. Okazało się, że wcześniej razem spożywali alkohol. Ojciec miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a matka blisko 1,5. Dziecko zostało przekazane do placówki opiekuńczej. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. O sytuacji został powiadomiony również sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Okazało się, że małżeństwo spożywało wspólnie alkohol. W pewnym momencie podczas libacji doszło do kłótni między nimi. Wówczas kobieta sięgnęła po nóż i okaleczyła się. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie po otrzymaniu informacji pojawili się na miejscu interwencji ustalili, że pod opieką skrajnie nieodpowiedzialnych, pijanych rodziców jest mała 18-miesięczna dziewczynka. Policyjny alkomat wykazał, że 28-letni mężczyzna ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie, a 37-letnia kobieta, blisko 1,5 promila. Matce dziecka została udzielona pomoc przez wezwane na miejsce interwencji pogotowie ratunkowe.

Nieodpowiedzialni rodzice trafili do policyjnego aresztu. Na szczęście dziecko nie wymagało hospitalizacji.

Dziewczynka została umieszczona w placówce opiekuńczej.

Obecnie policjanci sprawdzają czy kobieta i mężczyzna sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyli zagrożenia dla życia lub zdrowia dziecka. O sytuacji został powiadomiony również sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Źródło: KPP w Lubinie

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ