Lwówek Śląski: Podejrzany o kradzież auta zatrzymany po policyjnym pościgu


Policjanci z powiatu lwóweckiego po pościgu zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież auta. Samochód jeszcze przed świętami został skradziony z terenu powiatu jeleniogórskiego. Po sprawdzeniu okazało się, że sprawca był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inny wcześniej popełniony czyn. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Gryfowscy policjanci pełniący służbę na terenie gminy Lubomierz otrzymali informację o możliwym miejscu ukrycia kradzionego pojazdu. Samochód miał znajdować się w kompleksie leśnym koło miejscowości Pławna Górna. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić otrzymaną informację. Na miejscu zauważyli stojący w zaroślach samochód. W środku siedział mężczyzna, który na widok policjantów podjął ucieczkę. Gwałtownie ruszył pojazdem i zaczął uciekać w kierunku Lubomierza. Policjanci przy użyciu radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi chcieli zatrzymać uciekające auto.

Przy wjeździe do miejscowości Lubomierz kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słupek unieruchamiając pojazd. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało złodziejem był 34-letni mieszkaniec Lubomierza poszukiwany przez organy ściągania do kilku spraw także do obycia kary roku pozbawienia wolności, a samochód został skradziony przed świętami wielkanocnymi z terenu Piechowic w powiecie jeleniogórskim.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na rozprawę będzie oczekiwał w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia już wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ