W Sejmie odsłonięto tablicę poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu!


Dziś w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości udział wzięli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński, a także rodziny ofiar smoleńskich, posłowie i senatorowie.

– Lech Kaczyński budował przyszłość w duchu wartości wielkich polskich patriotów. (…) Jego misja, przerwana tragicznie, zmieniła bieg polskiej historii. (…) To ważne aby w sejmie RP pamięć o tym wybitnym Polaku trwała – powiedział marszałek Kuchciński.

Głos zabrał również prezydent Andrzej Duda.

– To ważny moment. Ważny dla Sejmu ale i całego parlamentu i całej Polski. Dla przyszłości Rzeczypospolitej. O nią właśnie z troską przez całe swoje polityczne życie zabiegał pan. Prof. Lech Kaczyński. Najpierw jako młody prawnik ale i ten którzy szedł pomagać robotnikom. Radził w sprawie prawa pracy, obrony robotników przed prześladowaniami. On też od początku walczyć się nie bał tak jak robotnicy. Potem przewodniczący NSZZ Solidarność, senator I kadencji, Poseł I kadencji i IV kadencji. Minister stanu w kancelarii prezydenta. Szef NIK, prokurator generalny który wypowiedział wojnę mafii w Polsce, prezydent Warszawy, prezydent RP. Nasz prezydent – mówił prezydent Duda.

– Jakże ważne to karty życia dla Polski. Zginał w służbie ojczyźnie pod Smoleńskiem – jest napisane na tej tablicy. Służył dla Polski, dziękuję za to upamiętnienie w tym miejscu. Dziękuje że jesteście i wierzę, że ta tablica będzie po wsze czasy świadectwem – że będzie z niej patrzył na coraz silniejszą Rzeczpospolitą – o jaką walczył – podkreślił. 

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154M wiozącego polską delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, politycy, wojskowi, duchowni, kombatanci i przedstawiciele Rodzin Katyńskich.

tablica1

tablica2

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ