Komorowski wezwany do prokuratury! Chodzi o niedopełnienie obowiązków po 10 kwietnia


Były prezydent Bronisław Komorowski został wezwany na przesłuchanie w postępowaniu dot. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku.
Prokuratura wezwała na 12 kwietnia byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego na przesłuchanie w ramach postępowania dotyczącego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Doniesienia te potwierdził w rozmowie z Polsat News sam Bronisław Komorowski. Były prezydent ma stawić się w prokuraturze za 2 dni.

6 maja 2010 r. Komorowski nadał dwudziestu Rosjanom odznaczenia państwowe za „wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem”. Wśród odznaczonych byli m.in. rosyjscy lekarze medycyny sądowej, milicjanci i strażacy.

W lipcu 2010 r. Komorowski sam przyznał sobie nagrodę w wysokości 22 tys. zł. – za „ciężką pracę po katastrofie smoleńskiej”.

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl, Polskie Radio, Twitter/ teelwizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ