Milicz: Kierował ciągnikiem rolniczym mając blisko 3,7 promila i bez uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych


Blisko 3,7 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez milickich policjantów kierowca ciągnika rolniczego. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podejrzany za swoje zachowanie będzie teraz odpowiadał przed sądem.

Policjanci patrolujący teren powiatu milickiego zauważyli na drodze pomiędzy miejscowościami Kolęda a Wrocławice jadący ciągnik rolniczy, który nie miał włączonych świateł. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 45-latek był pod silnym działaniem alkoholu – przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 3,7 promila. Ponadto w trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że zatrzymany traktorzysta nie posiadał jakichkolwiek uprawnień do kierowania. W związku z tym funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę ciągnikiem, zabezpieczając pojazd na parkingu strzeżonym.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za prowadzenie ciągnika rolniczego w stanie nietrzeźwości oraz za dwa popełnione wykroczenia drogowe.

Źródło: KPP w Miliczu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ