Pięć milnionów i pięć promes dla Straży Pożarnej

MP

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał dzisiaj komendantom pięciu komend – w Oławie, Złotoryi, Jeleniej Górze, Kłodzku i Oleśnicy – promesy na zakup inwestycyjny  w kwocie 5 mln zł. Dotacja przeznaczona jest na zakup wyposażenia i wozów bojowych dla straży pożarnej.

– Nie można oszczędzać na sprzęcie dla strażaków i naszym bezpieczeństwie, powiedział Wojewoda Paweł Hreniak.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz, zadeklarował wsparcie dla Ochotniczych Straży Pożarnych w kwocie 1 mln zł.

Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Adam Konieczny o końcowych pracach nowej inwestycji przy ul. Borowskiej 138 i planowanym we wrześniu otwarciu Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego.

Województwo dolnośląskie, to ogromny potencjał ratowniczy państwowej i ochotniczej SP. To kilkaset samochodów, z których wartość każdego jest od miliona do trzech milionów złotych.  Zagrożenia ekologiczne i chemiczne występujące na naszym terenie są znaczne. Dzisiaj mamy pięć promes na pięć samochodów, wkrótce będą kolejne, również dla OSP. A wszystko dzięki wsparciu  Wojewody Dolnośląskiego i WFOŚiGW, teraz będzie można zakupić rocznie nawet 25 samochodów. Oprócz wozów możemy zakupić drona, który będzie mobilnym wsparciem dla naszych wozów i dla naszego centrum.

Komendant Miejski SP w Jeleniej Górze jest pełen optymizmu, zwłaszcza po wsparciu samorządu i województwa.

Teraz widać jak zaczynają o nas dbać, w tym administracja rządowa, Przypomnę, że w ostatnim czasie przeprowadzamy program tzw. modernizacji służb, z którego kolejne samochody już niedługo będą realizowane zakupy dla komendy miejskiej. Teraz dla SP perspektywy są bardzo dobre.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ