Andruszkiewicz: Zachowanie pani Thun to robienie z ludzi idiotów. Lepiej, by niektórzy milczeli tego dnia


Adam Andruszkiewicz w poranku katolickich rozgłośni radiowych ,,Poranek Siódma9” powiedział – ,, W Polsce musimy sięgnąć jeśli chodzi o rozliczenia o wiele wyżej i nie bójmy się tego, bo chociażby we Francji czy w Korei Południowej ostatnio mieliśmy zatrzymania prezydentów i mówmy o tym, że to właśnie góra jest odpowiedzialna za to, co się dzieje na dole, a nie szukajmy kozłów ofiarnych wśród szeregowych ludzi”.

– Chciałbym mobilizować, zwłaszcza młodych ludzi, do tego, abyśmy się sformalizowali – będę zakładał własne stowarzyszenie – i działali czynnie pokazując chociażby sytuacje, kiedy Polską rządził Donald Tusk. Widzę, że jako ludzie mamy niestety bardzo krótką pamięć. (…) Za Tuska bezrobocie sięgało 14% chociażby, wiele więcej młodych ludzi wyjeżdżało, były niższe zarobki, pomijam kwestie różnych afer. Uważam, że to jest człowiek bardzo niebezpieczny i nie lekceważyłbym go. (…) Najgorsze, co można zrobić, to zlekceważyć przeciwnika – ocenił poseł.

Andruszkiewicz odniósł się do tego co działo się po katastrofie smoleńskiej – To spustoszenie, które miało miejsce, niestety, w mojej opinii, przeorało umysły bardzo wielu młodych ludzi, dlatego, że nawet były puszczane na dyskotekach piosenki w stylu «Gdzie jest krzyż?», na YouTubie to miało miliony wyświetleń wręcz. Została wytoczona wojna tym tradycyjnym wartościom.

– Gierki internetowe na temat Smoleńska na Twitterze Platformy Obywatelskiej to szczyt żenady ze strony tego ugrupowania. Tam zginęli ludzie ze wszystkich opcji politycznych – ocenił.

– „Zachowanie pani Thun to robienie z ludzi idiotów. Lepiej, by niektórzy milczeli tego dnia – powiedział Andruszkiewicz odnosząc  się do opublikowanego na Twitterze przez europosłankę zdjęcia, na którym wizerunek prezydenta Lecha Kaczyńskiego był wyryty w brzozowym drewnie.

– W Polsce musimy sięgnąć jeśli chodzi o rozliczenia o wiele wyżej i nie bójmy się tego, bo chociażby we Francji czy w Korei Południowej ostatnio mieliśmy zatrzymania prezydentów i mówmy o tym, że to właśnie góra jest odpowiedzialna za to, co się dzieje na dole, a nie szukajmy kozłów ofiarnych wśród szeregowych ludzi – dodał.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ